Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
pochmurno
4°C

Dzień otwarty w SP1

Ocena 0/5

Jak co roku, nadchodzi taki dzień, gdy drzwi naszej szkoły witają w swoich progach przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich rodzicami. W sobotę 9 marca Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu zorganizowało Dzień Otwarty, podczas którego rodzice mogli zobaczyć szkołę od środka, poznać ofertę edukacyjną placówki, porozmawiać z dyrekcją szkoły, nauczycielami i specjalistami, a dzieci - wziąć udział w zajęciach z różnych dziedzin nauki i zwiedzić szkolne sale pełne ciekawych sprzętów, pomocy dydaktycznych i niespodzianek.

Na wstępie, wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Magdalena Rak, która przedstawiła rodzicom i przyszłym pierwszoklasistom część kadry nauczycielskiej oraz pracowników administracji i obsługi naszej szkoły. Rodzice wzięli udział w rozmowach z dyrekcją i specjalistami, tj. pedagogiem, psychologiem, logopedą, którzy starali się jak najlepiej odpowiedzieć na ich wszystkie pytania.

Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i wraz z wyznaczonymi nauczycielami udały się na zajęcia, na których czekało wiele atrakcji. W sali chemicznej dzieci wzięły aktywny udział w eksperymentach i doświadczeniach, tworząc własne kolorowe wulkany, samo nadmuchujące się balony, czy bąbelkowe lawy. Były to zajęcia pełne zaskoczenia i niespodziewanych reakcji… chemicznych!

            Na kolejnych zajęciach - z kodowania i robotyki, wykorzystując na dywanie specjalną matę, przedszkolaki odkodowały przysłowie „w marcu jak w garncu”, nawiązujące do obecnego miesiąca i zawirowań pogodowych, które obecnie możemy obserwować w przyrodzie. Następnie dzieci mogły zobaczyć jak programuje się ozoboty-roboty, które wykonują zapisane za pomocą różnych kodów polecenia. Mały robot wędrował po ułożonej ścieżce wykonując zadziwiające ruchy przy obrazkach z określoną pogodą. Było to bardzo ciekawe doświadczenie ukazujące rozwój technologii i postępu dzisiejszych czasów.

Podczas zajęć językowych dzieci rozpoznawały w języku angielskim przeróżne zwierzęta oraz ich odgłosy. Przedszkolaki brały również udział w zabawach ruchowych z chustą Klanza oraz w zajęciach plastycznych, podczas których tworzyły swoje piękne biedronki.

Nie można zapomnieć o szkolnej bibliotece – sercu każdej szkoły, która skrywa niezwykłe tajemnice, historie i opowieści. Aby je poznać wystarczy otworzyć wybraną książkę i przenieść się w świat wyobraźni, fantazji i marzeń, który jest w nich ukryty. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci spotkały się z paniami bibliotekarkami, które wprowadziły je w świat pisanego słowa i odkryły dla nich fragment jednej z przygód niesfornego kota o słodkim imieniu… Cukierek! Ach, cóż to za psotne i pomysłowe zwierzę! Na pewno dzieciom spodobają się inne jego przygody, więc zachęcamy do sięgnięcia po tę książkę w klasie drugiej!

Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich rodzicom podobała się nasza szkoła i 1 września  spotkamy się na … uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Kto do Kopernika przyjdzie, ten z głową pełną wiedzy, radości i wspomnień wyjdzie!

Zapraszamy!

Nauczyciel SP1

Wiktoria Kaczmarek

 

Galeria zdjęć

_DSC4421 _DSC4422 _DSC4423 _DSC4426 _DSC4429 _DSC4433 _DSC4439 _DSC4444 _DSC4447 _DSC4450 _DSC4452 _DSC4456 _DSC4458 _DSC4462 _DSC4468 _DSC4476 _DSC4477 _DSC4479 _DSC4481 _DSC4482 _DSC4487 _DSC4490 _DSC4498 _DSC4501 _DSC4506 _DSC4508 _DSC4513 _DSC4519 _DSC4523-Enhanced-NR
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.